החוג לכימיה (560) - מסלול כימיה במסלול דו-חוגי (5011)
תוכנית הלימודים

שנה א'
שנה ב'
שנה ג'
היקף הלימודים במסלול
סה"כ נקודות בחוג כימיה
( 560)
חובהחובה בחוג91
לימודי מתמטיקה חובה12 (כלול בחובה בחוג
חובת בחירה3-6
בחירה בחוג0-3
סה"כ בחוג100
לימודי תכנות3
אבני פינה6
קורס ספרייה ובטיחותחובה
אם אתם מרגישים שכימיה היא בשבילכם אך מעוניינים לשלבה עם מקצוע נוסף על פי תחומי העניין שלכם, מסלול זה: כימיה דו חוגי (5011) הוא הבחירה הנכונה עבורכם. התכנית היא תלת שנתית (שישה סמסטרים) ולכן מאתגרת. 
היקף לימודי הכימיה הנדרש במסלול זה הוא לפחות 100 נ"ז, כולל הלימודים במתמטיקה, פיסיקה ותכנות. 
תלמידים המשלבים לימודי כימיה עם לימודי חוג נוסף ממדעי הטבע רשאים למלא את חובת הלימודים המשותפים בקורסים של החוג לכימיה או בקורסים מקבילים באותה רמה לפחות המוצעים בפקולטה ובכל מקרה:
הכלל  המנחה הוא כי תלמידים במסלולים בהם מתקיימים קורסים דומים מקבילים ילמדו את הקורס המתקדם יותר.  לדוגמא: תלמידי המסלול הדו חוגי - כימיה ביולוגיה נדרשים ללמוד את הקורסים: "מבוא לכימיה" (69107), כימיה אורגנית א' (69128), כימיה פיסיקלית א' (69163).
 
חשוב מאוד: להכרה בלימודים מתקדמים בקורסים מקבילים מחוג אחר יש לפנות למזכירות החוג לכימיה לבדיקה ואישור הפטור. במסלולים בהם קיימת חובת קורסים שהינם קורסים משותפים לשני המסלולים (כמו לדוגמא בשילוב הדו חוגי - כימיה - כדה"א), אנו ממליצים להגיע אלינו לבדיקה וייעוץ לגבי חובת הלימודים בחוג.
עקב היקף לימודים גדול במסלול הנ"ל, תלמידי המסלול מחויבים בקורסי אבני פינה בהיקף מופחת של 6 נ"ז (3 נ"ז מתחום מדעי הרוח ו - 3 נ"ז מתחום מדעי החברה).
בוגרי המסלול יוכלו להמשיך לימודיהם במחקר לתואר שני כן עומדות בפניהן אפשרויות תעסוקה מגוונות בשוק החופשי הכולל תעשיות כימיות מסורתיות או עתירות ידע, מעבדות מחקר ממשלתיות או פרטיות, מוסדות חינוך או בריאות.
ההרצאות מתנהלות בעיקר בעברית. יחד עם זאת אנגלית הינה חובה ולימודה מהווה חלק מתוכנית הלימודים.